Bursa e Londres ringjall “Albpetrol”-in

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdryshimi i formules per shitjen e naftes te prodhuar nga kompania shteterore permes burses se Londres, duket se po rezulton fitimprures. Ne tre muaj, shiten 120 mije tone nafte Në prag privatizimi, kompania shtetërore e prodhimit të naftës dhe nënprodukteve të saj duket se po rimerr veten pas situatës dramatike me financat në rënie, aq sa nuk kishte para për rrogat e punonjësve. Situata nuk duket se ka marrë kthesë të fortë, por gjërat kanë ndryshuar. Të paktën në tre […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of