Bursa e Varshaves

30/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Robert Wojcik dhe Les Nemethy Teksa Bursa e Varshavës (BV) po punon aktualisht që të bëhet publike, është me vlerë të reflektojmë lidhur me përparësinë e saj në botën e korporatave financiare të Europës Qendrore. Në nëntor 2010, Bursa e Varshavës do të listohet në Bursën e Varshavës. Qeveria polake që po shet 63.82% të aksioneve të saj zotëruese, po planifikon ende të mbajë 52% të të drejtave të votimit. Me një nivel luhatës çmimi prej 36-43 PLN për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of