Bursa: Nafta e shfrenuar erreson metalet ne dobesim

09/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vazhdojnë baste për rritje të çmimit të naftës në 200 USD për fuçi Tregtia gjate javes se fundit eshte dominuar nga rritja e çmimeve te naftes, e cila ka prekur nje nivel rekord prej 146.69USD per fuçi ne Londer. Megjithate, rritja e çmimeve te energjise ka maskuar humbjet e shenuara ne rradhet e metaleve baze dhe ne disa mallra bujqesore.   Java eshte mbyllur me kompanine australiane BHP Billiton, qe ka vendosur nje rritje rekord te çmimit te mineralit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of