Bursa: Nafta e shtrenje do te thote vaj i shtrenjte per vendet ne zhvillim

12/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mungesa e furnizimit dhe rritja e çmimeve te vajit te palmes, fares se sojes dhe llojeve te tjera te vajit jane shembujt me te fundit dhe me godites te nje problemi global ne zhvillim: ushqimet e kushtueshme Rritja dramatike gjate kesaj dekade e çmimeve te naftes se paperpunuar ka patur per pasoje te njejtin ndikim ne jeten ne vendet ne zhvillim, qe nenkupton nje rritje te vajit nga palma, fara e sojes dhe shume lloje te tjera te vajit, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of