Bursa: Vetem rritje cmimesh

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga M.D Nafta shënon 92USD për fuçi, ari arrin rekordin e ri në 28 vjet, ndërsa kërkesa kineze rrit mineralin e hekurit çmimet e naftës së papërpunuar kanë shënuar një rekord të ri të të gjitha kohërave duke kapur nivelin prej 92 USD për fuçi në fund të javës së shkuar, të nxitur nga rezervat e ulta përpara sezonit të dimrit, tensioneve të reja gjeopolitike midis Shteteve të Bashkuara dhe Iranit, si edhe dobësimit të dollarit amerikan. Nafta Nymex […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of