Bursa:Cmimi do mbetet i larte

07/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mungesat e kapacitetit shtesë të OPEC-ut nxit rritjen e çmimit të naftës çmimet e naftes do te mbeten te larta dhe mund te vazhdojne te thyejne rekorde kete vere, pavaresisht shtimit te kapacitetit te prodhimit ne vendet anetare te OPEC-ut dhe pavaresisht bisedimeve per “kulmin e prodhimit te naftes” “Shuarja” e kapacitetit shtese te naftes te OPEC-ut eshte shkaku kryesor per çmimin e naftes mbi 100 USD per fuçi. Ne fakt ulja ne kapacitetin shtese filloi veren e shkuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of