Burse Mallrat: Nafta serish ne rritje

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

  Trazirat në Nigeri dhe dollari i dobët kanë rritur përsëri çmimet e naftës sipër vlerës 70 USD për fuçi. Java e kaluar u mbyll me çmimet e naftës në rritje, kryesisht si rrjedhojë e trazirave në Nigeri, ku militantë vendas vazhduan sulmet ndaj puseve të naftës. çmimi i naftës të premten u ngjit sipër vlerës 71 USD për fuçi. Gjithashtu, ekspertët mendojnë se një rol në rritjen e çmimit ka edhe dobësimi i dollarit. “Për sa i takon çmimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of