Buxhet i përkeqësuar

10/12/2012 3:21 PM 0 komente

Flet Ervin Koçi, përfaqësues i Komisionit të Ekonomisë, deputet i PS-sëBuxheti i vitit 2013 është më i keqi në këto 8 vjet dhe të gjithë treguesit ekonomikë dhe socialë janë përkeqësuar krahasuar me vitin 2005. Treguesit e situatës makroekonomike për vitin 2012 dhe parashikimi buxhetor për vitin 2013 pasqyrojnë realitetin e hidhur që do të përballemi të gjithë nesër. Rritja ekonomike është përkeqësuar ndjeshëm vit pas viti dhe realisht nuk kemi rritje ekonomike, e thënë dhe nga institucionet ndërkombëtare, edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of