Buxheti 2014: Të gjitha ndryshimet

22/09/2014 12:25 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTë ardhurat në total parashikohet të rriten me 0.9%, nga performanca e mirë e TVSH-së. Ulet plani për akcizën dhe tatimfitimin. Shpenzimet kapitale rishpërndahen nga projektet e huaja te të brendshmet. Në total, shpenzimet buxhetore nuk ndryshojnë, vetëm rishpërndahen. Ulet deficiti… Ministria e Financave ka publikuar tabelat e buxhetit të rishikuar për vitin 2014, i cili parashikon një rritje të lehtë të të ardhurave, prej 0.9%, kryesisht nga rritja e pritshmërive nga TVSH. Shpenzimet nuk kanë ndryshuar në total, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of