Call Center drejt falimentimit, do të shkurtohen vendet e punës

25/05/2020 10:26 AM 0 komente

Dy vëllezërit Alketion Cali dhe Renato Cali, drejtues të kompanive call center në Tiranë, Icon Albania dhe IContact, ku janë të punësuar 150 punonjës, për shkak pandemisë dhe për të mbrojtur shëndetin e punonjësve u detyruan të mbyllnin për një muaj e gjysmë punën. Pavarësisht se në këtë periudhë, puna nga disa punonjës ka vazhduar nga shtëpia, dëmet financiare do të jenë të shumta. Alketion Cali, një prej drejtuesve të kompanive call center, thotë se efektet te punësimi do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of