Call center, kombinimi i punës nga shtëpia rrit kostot, ul kontrollin dhe produktivitetin

08/03/2021 12:16 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPrej marsit të 2020-s, punonjësit në call center operojnë në smart working, për shkak të frikës së infektimit. Kthimi në mjediset e punës është fizikisht i pamundur, pasi kompanitë veprojnë me rregulla rigoroze të respektimit të distancës 1,5 metra mes punonjësve. Nëse në fillim të pandemisë, smart working u konsiderua e ardhmja e ndërmarrjeve të shërbimit, për call center në Shqipëri ky model vlerësohet “mision i vështirë”. Ervin Gogo, administratori i kompanisë AlbaContact sh.p.k., tha se vështirësitë aktuale të punës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of