Çdo pagesë dixhitale përshkon 16 mln km në sekondë

12/07/2021 10:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Fotografia e një blerje të thjeshtë me kartë krediti është bërë nga Visa. Por ka rëndësi edhe besimi te sistemi. Për bitcoin, duhen 6 konfirmime   “Ndiq paratë” – i këshilloi thuajse gjysmëshekulli më parë, misteriozi Deep Throat*, gazetarët investigues Carl Bernstein dhe Bob Woodward të “Washington Post”, të cilët po hetonin skandalin “Watergate”. Rregulli është i artë dhe vlen ende sot. Problemi është se në vitet ’70, pjesa më e madhe e parave lëvizte në çantë. “Follow the […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of