Çela: Projektligji i ri kontabilitetit i bën më transparente të dhënat e bizneseve

13/06/2017 2:04 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProjekti ka përcaktuar me qartë përgjegjësinë për hartimin dhe nënshkrimin e pasqyrave financiare, kur për herë të parë kjo përgjegjësi nuk lihet e nënkuptuar por sanksionohet në ligj, duke vendosur detyrimin që pasqyrat financiare të nënshkruhen edhe nga hartuesi, ose ndryshe nga profesionisti, çka e ka ngritur përgjegjësinë e tij në një nivel me atë të drejtimit të entitetit   Hysen Çela, Kryetar i Këshillit Drejtues të Institutit të Ekspertëve Kontabël të Autorizuar (IEKA) thotë se, projektligji i ri i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of