Celiku 10 here me pak prodhim per te njejten fuqi punetore

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Drejtori i Kurum, Zeki kaya ka pohuar për Monitor se industria e çelikut në Shqipëri ka një produktivitet mjaft të ulët. “Një industri çeliku me 1000 të punësuar në vende të tjera mund të prodhojë pa problem 1.5 milion ton çelik në vit, kurse me të njëjtin numër të të punësuarve dhe pothuajse në të njëjtin nivel të kostos së fuqisë punëtore Kurum është në gjendje të prodhojë vetëm 10% të kësaj sasie në Elbasan”, pohon Kaya. Sipas tij, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of