Celiku, si u katerfishuan eksportet

06/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEksportuesit e metaleve po perjetojne ditet e tyre me te mira. Cmimet e favorshme do te rrisin eksportet edhe kete vit. Perfitimi kufizohet te rKurumr Rritja e çmimit të çelikut në tregjet ndërkombëtare bëri që eksportet shqiptare të këtij metali të katërfishohen gjatë 2010-s, krahasuar me një vit më parë. Sipas të dhënave të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave (DPD), vlera e hekurit dhe çelikut të eksportuar arriti në gati 19 miliardë lekë (4.4 herë më e lartë). çmimi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of