Celularët / Pandemia rriti thirrjet dhe përdorimin e internetit

08/03/2021 12:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDistancimin social të imponuar nga pandemia duket se shqiptarët po e kalojnë duke rritur komunikimin përmes telefonit. Në tremujorin kur vendi shënoi edhe situatën më problematike deri më tani të COVID-19, edhe treguesit reflektojnë ndryshime. Të dhënat zyrtare të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare tregojnë se numri i përdoruesve aktivë të aksesit broadband në Internet, nga rrjetet celulare, në T4 2020 ishte rreth 1.99 milionë, që përbën një rritje me 2.2% me tremujorin e mëparshëm, dhe një rritje me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of