CEO i Fiat sheh hapësirë për dyfishim të përfitimeve brenda 2022

29/01/2018 5:04 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtori Ekzekutiv i Fiat Chrysler Automobiles NV, Sergio Marchionne, një nga shefat në detyrë më afatgjatë në industrinë e automobilave, tha se kompania mund të dyfishojë fitimin brenda pesë vjetësh, duke shfrytëzuar potencialin e markës Jeep. Aksionet u ngritën në një kohë rekord. Me mjetet e tyre 4x4në “gatishmëri” për të zënë më shumë se 20% të tregut global të automjeteve utilitare sportive (SUV) dhe arkëtimet e mbledhura nga taksat e ulëta të SHBA-së, do të jetë pasuesi i tij […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of