Cfare duhet te dine menaxheret per motivimin e punonjesve te tyre

14/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shumë artikuj, libra, fjalime dhe seminare të menaxhimit kanë trajtuar tema të tilla. Motivimi i njerëzve për të bërë punën e tyre më të mirë ka qenë një sfidë e përhershme për drejtuesit dhe menaxherët në të gjitha kohërat. Kuptimi i asaj çka përbën motivimin e njeriut ka qenë një mister ndër shekuj dhe është trajtuar edhe nga Aristoteli, kurse sot shkenca na jep disa njohuri të reja për motivimin. Kur Frederick Herzberg hulumtoi burimet për motivimin e punonjësve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of