Çfarë është më e keqja që mund të ndodhë?

13/07/2020 12:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bota duhet të mendojë më mirë për rreziqet katastrofike dhe ekzistenciale. Planet dhe sistemet e paralajmërimit të hershëm janë gjithmonë një ide e mirë   Më 2 shtator 1859, C.F. Herbert, ishte duke kërkuar flori në Australinë Juglindore, kur pa diçka të jashtëzakonshme në qiellin e mbrëmjes, shkruan The Economist. “Një skenë me një bukuri të papërshkrueshme, ku dritat e çdo ngjyre të imagjinueshme ndriçonin nga qiejt jugorë”, kujtonte ai më vonë. “Për racionalistët dhe panteistët, kjo ishte natyra […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of