Çfarë na mëson pandemia e COVID-19 për sigurinë kibernetike

15/06/2020 9:56 AM 0 komente

Një ditë e vetme pa internet, do t’i kushtonte botës më shumë se 50 miliardë dollarë   Pjesa më e madhe e botës aktualisht po përjeton kushte jetese shumë të pazakonta për shkak të COVID-19. Në kulmin e pandemisë, më shumë se 2 miliardë njerëz ishin nën një lloj karantine, dhe 91% e popullsisë së botës, ose 7.1 miliardë njerëz, jetojnë në vende me kontrolle kufitare ose kufizime udhëtimi, për shkak të virusit. Do të ishte ngushëlluese po të mendonim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of