Çfarë ndodhi në DAVOS 2018?

29/01/2018 5:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMiliarderë, liderë botërorë dhe investitorë u mblodhën në Davos, Zvicër, javën e shkuar, për takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror, ku u diskutuan çështje, nga ekonomia globale deri te mundësitë e Inteligjencës Artificiale. Por, cilat ishin ngjarjet kryesore që ndodhën gjatë 22-26 janarit 2018?   E hënë: • Fondi Monetar Ndërkombëtar ngriti parashikimet për rritjen globale këtë vit rreth 3.9%, por paralajmëroi ekonomitë botërore që të mos mjaftohen me këtë rritje. Gjithashtu, FMN tha se ulja e taksave e Trump […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of