Cfare nuk duhet te vishni ne nje interviste pune

25/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në rast se po shkoni në një intervistë pune dhe doni të keni një veshje që të lini përshtypje, më poshtë janë disa këshilla se çfarë duhet të shmangni: Mos u vishni sportiv në mënyrë ekstreme Merrni mësim nga një punëkërkues që bëri një gabim duke veshur tuta për një intervistë pune: Ju nuk do të merreni seriozisht në rast se dukeni sikur sapo keni dalë nga palestra. Edhe në rast se kompania nuk ka një kod të caktuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of