Cfare po ndodh

22/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Si po reagojne vendet e ndryshme te Botes ndaj rritjes se çmimeve te ushqimeve. Nga subvencionet te kontrolli i çmimeve: Sa efektive jane politikat nderhyrese Rritja e mprehte e çmimeve te ushqimeve gjate dy viteve te fundit ka çuar ne lindjen e shqetesimeve serioze ne lidhje me situaten e ushqimeve dhe te ushqyerit per njerezit e varfer ne vendet ne zhvillim, per inflacionin dhe ne disa vende per trazira civile. çmimet reale jane ende nen nivelin e tyre me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of