Cfare pret biznesi ne 2008

07/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vendosja e pagave te references ne nje menyre te atille qe u linte vend tatimoreve per arbitraritet dhe miratimi i te “famshmit” ligjit te gjobave, pavaresisht kundershtimeve te shumta te biznesit, jane dy ngjarjet qe lane shijen me te hidhur te bizneset gjate vitit 2007. Pa mohuar perpjekjet dhe vullnetin e qeverise per te luftuar evazionin fiskal dhe ekonomine informale, me keqardhje konstatohet se ne disa raste format per te luftuar keto dukuri negative shumvjeçare te ekonomise nuk ishin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of