Çfarë pritet për rregullat fiskale të BE-së?

16/11/2020 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pezullimi i librit të rregullave mund të ofrojë hapësirë për një rimendim më të gjerë   Pyetja Schleswig-Holstein, një pyetje ngacmuese diplomatike e shekullit XIX, thuhej se ishte aq e ndërlikuar, saqë nga tre njerëzit që kishin arritur ta kuptonin, njëri i kishte harruar të gjitha, tjetri kishte vdekur dhe i treti ishte çmendur. Lexuesit e 108 faqeve të “Vade Mecum” të Komisionit Europian mbi Paktin e Stabilitetit dhe Rritjes (SGP), libri i rregullave fiskale të Bashkimit Europian, e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of