Cfare pritet te ndodhe deri ne 2014-n

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSkenari i Ministrise se Financave per te ardhurat, shpenzimet, borxhin dhe rritjen ekonomike per vitet 2012-2014. Si do te ruhet deficiti buxhetor me norme fikse 3% Duket se kriza ekonomike e vitit 2009 dhe pasojat e saj në vitin 2010 janë lënë pas, ndërsa përpara shihet një stabilizim i financave shqiptare, madje me rritje të konsiderueshme. Skenarët e Ministrisë së Financave parashikojnë rritje ekonomike më të lartë se dy vitet e kaluara, mbi 5.5 për qind, duke marrë shkas nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of