Cikli i rrezikshëm i borxhit

01/03/2021 10:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rritja e borxhit nuk rezulton të ketë pasur produktivitet. Mjetet fiskale kanë shteruar, ndërsa nevojat për financime publike janë ende të mëdha. Ekspertët e ekonomisë vënë në dukje se borxhi publik është keqpërdorur nga qeveritë   Blerina Hoxha Shqipëria e kaloi pragun ku borxhi publik duhet t’i shërbente rritjes ekonomike dhe tani, në dekadën e katërt të tranzicionit, rritja ekonomike do të vihet në dispozicion të shlyerjes së borxhit. Ngjarjet e pazakonta, tërmeti i 26 nëntorit dhe pandemia COVID-19 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of