Cili do të jetë hapi i radhës i Bashkimit Bankar të Europës?

09/12/2019 10:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pranimi i një reforme nga Gjermania, rindez debatin mbi një tjetër   Sipas një analogjie të njohur në Bruksel, Eurozona është si një shtëpi e cila ka nevojë për riparime. Të gjithë janë të shqetësuar nëse ajo do të jetë e aftë të përballojë një stuhi të radhës, shkruan The Economist. E megjithatë, ndërtuesit dhe riparuesit nuk duken gjëkundi. Pronarët nuk bien dakord mbi riparimet që duhen bërë, e aq më pak mbi mënyrën sesi ato duhen bërë. Kur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of