Çmenden çmimet e shitjes, 15,000 euro/m² për një dyqan

22/07/2019 6:54 PM 0 komente

Çmimet e shitjes për një dyqan duket se kanë arritur pikun më të lartë. Ilda Zaloshnja, nga agjencia The Point, thotë se në pronat e mira, çmimet e shitjes për pronat në katin 0 shkojnë nga 8,000-15,000 euro për metër katror. Një individi që kërkon të blejë një dyqan 100 metër katrorë do t’i duhen rreth 1.5 milionë euro për të bërë të vetën një pronë të tillë. Sipas agjencisë dhe The Point, në rastin më të keq aq mund […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of