Cmime te fiksuara

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vendosja e çmimeve tavan eshte vetem nje zgjidhje afatshkurter Ne te gjithe Azine inflacioni po rritet, kryesisht per shkak te çmimeve me te larta te produkteve ushqimore dhe te energjise. Norma e inflacionit ne Kine ne muajin janar te ketij viti u rrit ne nivelin me te larte te regjistruar ne 11 vjet prej 7.1% dhe duket se do te rritet me tej kete muaj. India, Indonezia, Tailanda dhe Singapori, qe te gjitha kane norma inflacioni mbi 4%. Bankat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of