Çmimet e biletave të avionëve ulen me rënien e monopoleve

30/12/2019 8:34 PM 0 komente

Austrian humbet monopolin e Vienës, çmimet bien me disa herë. Arrijnë në 32 destinacionet me fluturime direkte nga Tirana. Rritet dhe konkurrenca mes kompanive ajrore. TIA mban monopolin de facto edhe për disa vjet sa të ndërtohen aeroportet e Kukësit dhe Durrësit   Monopoli i Austrian Airlines për fluturimet Tiranë-Vjenë dhe nëpërmjet Vjenës me gjithë botën ka rënë, pas 30 viteve nga fillimi i tranzicionit. Që nga data 19 Dhjetor 2019 në rezervimet e biletave për në Vjenë do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of