Çmimet e energjisë/ ERE kalon metodologjitë e reja

20/11/2017 10:55 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEnti Rregullator i Energjisë miratoi së fundmi dy metodologji që lidhen me mënyrën sesi do të llogaritet tarifa e transmetimit dhe tarifa e shpërndarjes. Kompanitë të cilat deri më tani nuk kishin paraqitur asnjë aplikim pranë ERE duhet që të marrin parasysh gjithë elementet e metodologjisë së re për të bërë aplikimin. Kreu i Entit Rregullator të Energjisë, Petrit Ahmeti, i kontaktuar nga “Monitor” pohoi se metodologjitë e reja do të jenë në fuqi për tarifat e vitit 2018, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of