Cmimet e larta te ushqimeve do te vazhdojne

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bota do të përballet me një periudhë të zgjatur të çmimeve të larta të ushqimeve, paralajmëroi qeveria amerikane, duke tronditur aftësinë e fermerëve për të qetësuar tregjet e produkteve, përmes mbjelljes së milionave hektarë shtesë. Departamenti i Bujqësisë i Shteteve të Bashkuara (USDA) parashikoi çmime nominale rekord për misrin, grurin dhe sojën në prodhimet e këtij viti, që fillojnë me të korrat e 2011-s. Ai shtoi se inflacioni i çmimeve do të rritej në gjysmën e dytë të këtij […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of