Çmimet e misrit arrijnë nivele rekord të larta

23/07/2012 12:11 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBota po përballet me një krizë të re ushqimesh, teksa thatësira më e keqe në 50 vjet e SHBA-ve ka bërë që çmimet e produkteve bujqësore të arrijnë në nivele rekord të larta. Çmimet e misrit dhe të sojës arritën në një nivel rekord javën e kaluar, duke tejkaluar kulmin e krizës 2007-‘08 që shkaktoi trazira të lidhura me ushqimet në më shumë se 30 vende të botës. Çmimet e grurit nuk kanë arritur ende në një nivel rekord, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of