Çmimet e naftës bien

08/07/2019 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar, europiane, Brent, ranë me 3 cent dhe u tregtuan me 64.20 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 6 cent dhe u tregtuan me 57.57 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.5 për qind, duke shkuar në 1,406.58 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of