Çmimet e naftës bien

14/08/2019 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 48 cent ose me 0.8 për qind dhe u tregtuan me 60.82 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 63 cent ose me 1.1 për qind dhe u tregtuan me 56.47 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,500.38 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of