Çmimet e naftës bien

29/08/2019 9:07 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referecnë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 31 cent ose me 0.5 për qind dhe u tregtuan me 60.18 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 18 cent ose me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 55.60 dollarë amerikanë për fuӓi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,542.00 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of