Çmimet e naftës bien

11/11/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, ranë me 51 cent dhe u tregtuan me 62.00 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 46 cent dhe u tregtuan me 56.78 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.3 për qind dhe u tregtua me 1,462.11 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of