Çmimet e naftës bien

09/03/2020 9:44 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të hëne.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 11.14 dollarë amerikanë dhe u tregtuan me 34.13 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 10.58 dollarë amerikanë, dhe u tregtuan me 30.70 dollarë amerikanë.

Indeksi i çmimit të arit u tregtua me 1,700 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of