Cmimet e naftes, nen presion

14/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint çmimet e naftës dhe karburanteve shënuan rënie në fundjavë, pasi ishin rritur lehtë në ditët e para të javës, teksa Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë (IEA) tha se çmimet po fillonin të dëmtonin kërkesën për naftë. Nafta Brent për dorëzimin në qershor, që përdoret si referencë globale, zbriti në 110.33 dollarë për fuçi – ndërsa kontratat e së ardhmes të benzinës në Bursën e Nju Jorkut arritën në 3.0639 dollarë për gallon. Produkte të tjera iu bashkuan kësaj rënieje, me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of