Çmimet e naftës rriten

19/06/2019 9:12 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të mërkure.

Kështu, treguesit referencë të naftës së papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 20 cent ose me 0.3 për qind, dhe u tregtua me 62.34 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me po me 20 cent dhe u tregtuan me 54.10 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,343.86 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of