Çmimet e naftës rriten

24/06/2019 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të hëne.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 50 cent ose me 0.8 për qind dhe u tregtuan me 65.70 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 70 cent ose me 1.2 për qind, dhe u tregtuan me 58.13 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.1 për qind, dhe u tregtua me 1,401.53 dollarë amerikanë për onz, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë në këto gjastë vitet e fundit.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of