Çmimet e naftës rriten

24/07/2019 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të mërkure.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 21 cent dhe u tregtuan me 64.04 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën po me 21 cent dhe u tregtuan me 56.98 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,420.82 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of