Çmimet e naftës rriten

19/08/2019 9:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënun rritje mëngjesin e kësaj të hëne. Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 79 cent ose me 1.4 për qind, duke u tregtuar me 59.43 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rriën me 64 cent ose me 1.2 për qind dhe u tregtuan me 55.51 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.4 për qind dhe u tregtua me 1,507.88 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of