Çmimet e naftës rriten

21/08/2019 9:08 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 33 cent ose me 0.6 për qind dhe u tregtuan me 60.36 dollarë amerikanë për fuçi.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 17 cent ose me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 56.30 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.5 për qind dhe u tregtua me 1,499.48 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of