Çmimet e naftës rriten

23/08/2019 9:14 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 28 cent ose me 0.5 për qind dhe u tregtuan me 60.20 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 19 cent ose me 0.3 për qind dhe u tregtuan me 55.54 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,496.63 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of