Çmimet e naftës rriten

12/12/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të enjteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.39 për qind dhe u tregtuan me 63.97 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.15 për qind dhe u tregtuan me 58.85 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 1,472.90 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of