Çmimet e naftës rriten

20/12/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje edhe mëngjesin e kësaj të premteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 5 cent dhe u tregtuan me 61.13 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 8 cent dhe u tregtuan me 66.62 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u tregtua me 1,479.36 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of