Çmimet e naftës rriten

24/12/2019 9:03 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e kësaj të marte.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.24 për qind dhe u tregtuan me 66.55 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.12 për qind dhe u tregtuan me 60.61 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.3 për qind dhe u tregtua me 1,490.30 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of