Çmimet e naftës rritën

20/01/2020 12:04 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, tregursit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 79 cent dhe u tregtuan me 65.64 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 61 cent dhe u tregtuan me 59.15 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u tregtua me 1,561.69 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of